Inspiracje

Nasze myśli i poglądy są co najwyżej półprawdami, przemieszanymi z mnóstwem błędnych przekonań, nie mówiąc już o niepotrzebnych fałszywych informacjach o samym życiu i o społeczeństwie, którymi jesteśmy karmieni nieomal od chwili naszego przyjścia na świat.

Erich Fromm

Wszystko jest energią. Wszystko. Dostrój się do częstotliwości tego, czego chcesz doświadczyć a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością.

Albert Einstein

Świadoma zmiana dokonuje się dzięki dwóm właściwościom świadomości: uwadze i intencji. Uwaga niesie energię, a energia przemienia. Wszystko, na co zwrócisz uwagę, umocni się w twoim życiu. Wszystko od czego odwrócisz uwagę, będzie więdło, rozpadało się i znikało. Tymczasem intencja uruchamia przemianę energii i informacji. Intencja organizuje swoje własne spełnienie.

Deepak Chopra

Gdy już nie oglądacie się na nikogo i od nikogo nie oczekujecie pomocy, wtedy jesteście na tyle wolni, by dokonywać odkryć. Wolność wyzwala też energię; a wolność nie może zrobić nic złego. Wolność jest zupełnie różna od buntu. Gdy w kimś jest wolność, nie ma mowy o czynieniu dobra i zła. Jesteście wolni i z tego centralnego punktu działacie. Od tej chwili nie ma strachu, a człowiek, który się nie boi, jest zdolny do wielkiej Miłości.
A Miłość może czynić, co zechce.

Jiddu Krishnamurti